سمنان-رئیس اداره حقوقی کمیته امداد استان سمنان از همکاری ۴۵ وکیل نیکوکار با این نهاد خبر داد و گفت:مساعدت این وکلا از تضییع حقوق محرومان جلوگیری و به تحکیم بنیان خانواده کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید دوست محمدی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه ۴۵ وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان سمنان همکاری می‌کنند، ابراز داشت: برخی از مددجویان کمیته امداد از قوانین روز حاکم در جامعه مطلع نیستند و همین باعث سو استفاده برخی افراد سودجو می‌شود بنابراین فعالیت وکلای خیر و انجام خدمات مشاوره‌ای در استیفای حقوق آنان اثر است.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته ۳۴۲ خدمات مشاوره، حقوقی و قضایی به مددجویان ارائه‌شده است، افزود: همکاری این وکلا و انجام خدمات مشاوره از تضییع حقوق محرومان جلوگیری و به تحکیم بنیان خانواده و استیفای حقوق آن‌ها کمک می‌کند.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه طی سال گذشته ۱۲۱ خدمات مشاوره حقوقی به مددجویان ارائه‌شده است، ابراز داشت: در این مدت یک‌ساله برای ۵۶ فقره پرونده رأی صادر و حکم  ۲۶ پرونده اجراشده است.

محمدی در ادامه تصریح کرد: در این مدت شش اظهارنامه، ۴۷ دادخواست، شش شکوائیه، ۵۶ لایحه دفاعیه تنظیم و توسط حوزه حقوقی این نهاد به مراجع قضایی ارائه‌شده است.

وی به حضور و شرکت در ۲۴ جلسه برای رسیدگی به امور حقوقی مددجویان اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته سه پرونده مددجویان منجر به سازش شده است.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *